Letní aktivity:

 

V letních měsících možnost použití ohniště a grilu. 

 

 

  • Muzea

 

Františkov – Muzeu galerie Starý kravín (4km)

Muzeum a galerie Starý kravín nabízí stálé expozice popisující dřívější nelehký život v Krkonoších. K vidění jsou nástroje, jimiž si lidé dříve obstarávali obživu, či sbírka hasičské techniky. Muzeum dále nabízí i sezónní výstavy místních umělců různých oborů.

Více info: www.rokytnice.com/stary-kravin 

 

  • Jeskyně:

Pokud jste fandové skalní a jeskyní turistiky, určitě doporučujeme udělat si výlet do nedalekých Boskovských jeskyní (cca 22 km), kde byl sice již ve 40.letech objeven podzemni vstup ale až roku 1957 byl zkoumán podzemní systém puklinovitých chodeb, zčásti zatopených vodou.

 

  • Vodopády

·      Pančavský vodopád  (18km)– Tento vodopád se se svojí výškou 148m pasuje mezi nejvyšší vodopády v Největším zážitkem je zde jistě pohled na celé údolí Labského dolu. Po cestě v této oblasti můžete také navštívit Harrachovy kameny, mohylu Hanče a Vrbaty, Ambrožovu vyhlídku či Růženčiny zahrádky.

·      Velký Labský vodopád (18km)- Vodopád se nachází poblíž Labské body při sestupu do údolí Labského dolu. Vodopád dosahuje výšky asi 45 metrů a tvoří nádherný přírodní úkaz, který můžete pozorovat po modře značené stezce vodoucí celým údolím Labského dolu.

·      Harrachov – Mumlavské vodopády (22km)- Mumlavský vodopád spadá z 12 m vysoké kamenné kaskády v malebné kotlině Krkonoš nedaleko Harrachova. Zvláštním přírodním jevem u vodopádu jsou "hrnce", které voda vymlela.

 

 

  • Ostatní památky a nápady na výlety:

·      Chata Dvoračky (5km)

·      Sklárna Harrachov/pivovar (22km)– za shlédnutí určitě stojí nejstarší soukromá sklárna Novosad & syn z roku 1712, kde můžete využít prohlídku sklárny a poté si v klasické pivovarské hospodě dát zde vyrobené pivo. Restaurace volně navazuje na sklářskou huť a tím umožňuje svým návštěvníkům mimořádně zajímavé spojení s výrobou místního skla.

·      Zvědavá ulička (10km)- jedinečnou ukázkou lidového stavitelství podkrkonošského kraje je soubor obydlených roubených domků v Jilemnici s názvem Zvědavá ulička. Nachází se západně od Masarykova náměstí a název získala podle charakteristického uspořádání staveb posunutých většinou o jednu okenní osu směrem do ulice.V uličce najdeme i dvě lidové sochy sv. Jana Nepomuckého z 18. století. Při dolním vstupu roste jilm horský. Erbovní strom města Jilemnice.

·      Dinopark (31km)- Szklarska Poreba. Více na: www.dinopark.com.pl

·      Babylon Liberec (53km) – www.centrumbabylon.cz

·      Zoologická zahrada Dvůr Králové (67km)

·      Jilemnice (10km) – krytý bazén, sauna

 

 

 

V neposlední řadě patří ke Krkonoším cykloturistika. Správa KRNAP má specificky značení cyklostezek. Celková délka všech tras je 437,5km. Zde si můžete naplánovat výlet: http://www.krnap.cz/cyklotrasy-krnap/

Vytvořeno systémem web-rychle.cz